Voleybolcular Karadeniz turu ile ödüllendirildi

 Voleybolcular Karadeniz turu ile ödüllendirildi

Belediyemiz tarafından düzenlenen 6. Geleneksel Liseler Arası Ahsen Baş Voleybol Turnuvası’nda dereceye giren takımlara yönelik Karadeniz turu düzenlendi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen voleybol turnuvasının bu yılki finalinde erkeklerde Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi birinciliği elde ederken, kızlar da ise Halis Anadolu Lisesi birinci oldu. Kızlar kategorisinde Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi ikinci, Sivas Lisesi üçüncü, Atatürk Anadolu lisesi ise dördüncülüğü elde etti.

Dereceye giren takımlar için Karadeniz turu düzenleyeceklerini ifade eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, verdiği sözü tutarak takım oyuncularını Karadeniz gezisine gönderdi. Üç gün süren gezi programına takım oyuncularının yanı sıra beden eğitimi öğretmenleri de katıldı.

Karadeniz’in tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme imkânı bulan heyet; ilk gün Trabzon Uzungöl, Ayder Yaylası ve Fırtına Vadisi’ni ziyaret etti. Diğer günler ise Gelintülü Şelalesi, Sevdaluk Köprüsü, Zilkale, Palovit Şelalesi ve çay fabrikasını gezme imkânı buldu. Dolu dolu geçen ziyaretlerde öğrenciler, tulum eşliğinde horon teperek gönüllerince eğlendi.

Geziden oldukça memnun kalan öğrenci ve öğretmenler; gerçekleştirilen sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler sebebiyle Başkanımız Hilmi Bilgin ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Haber Foto: E. SÖNMEZ

Benzer Haberler