Yağdonduran Tüneli Ekim Ayında Hizmette

 Yağdonduran Tüneli Ekim Ayında Hizmette

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kangal ilçesini ziyaret etti. Yağdonduran Tünelinde de incelemelerde bulunan Vali Şimşek, tünelin ekim ayı içerisinde hizmete açılacağını söyledi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, dünyaca ünlü çoban köpeği ve doktor balıkları ile ünlü Kangal ilçesini ziyaret etti. İlk olarak 29 Mayıs tarihinde Sivas-Kangal karayolu Yağdonduran mevkiinde meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden minibüs şoförü Muammer Özgür Biçil’in baba ocağını ziyaret eden Vali Şimşek, kazada hayatını kaybeden vatandaşlara Allah rahmet dileyerek, aileye de başsağlığı dileklerini iletti.

Vali Yılmaz Şimşek, Kangal ilçesinde bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren 25 yataklı Kangal Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Başhekim Emir Gökalp’ten hastanenin genel durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vali Yılmaz Şimşek, Kangal ilçesinde bir süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren 25 yataklı Kangal Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu. Başhekim Emir Gökalp’ten hastanenin genel durumu hakkında bilgi alan Vali Şimşek, hastanede tedavi gören hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 Kangal’a Gençlik Merkezi ve Halk Kütüphanesi Kazandırılacak

Vali Yılmaz Şimşek, Kangal ilçesi temasları kapsamında; eski imam hatip ortaokulu yerine yapılması planlanan Gençlik Merkezi ve Halk Kütüphanesi alanında incelemelerde bulundu. Binayı gezen Vali Şimşek, Kangal kaymakamı Onur Aykaç ve yetkililerden yapılacak proje hakkında bilgi aldı.

 “Sevgi diyarında muhabbete doyum olmaz…”

Vali Yılmaz Şimşek, Cuma namazı sonrası Kangal ilçe merkezinde işyerlerine uğradı. Vatandaşların çay ikramına da icabet eden Vali Şimşek, misafirperver ilçe halkına teşekkür etti.

Vali Yılmaz Şimşek, ilçe programlarının bir sonraki ziyaretini Kangal Kaymakamlığına gerçekleştirdi. Kangal Kaymakamı Onur Aykaç ile bir araya gelen Vali Şimşek, ilçede planlanan projeler ve devam eden kamu hizmetleri hakkında bilgi aldı.

LGS’ye Girecek Öğrencilere Moral

Vali Yılmaz Şimşek, Kangal ilçesinde Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek kursiyerler ve usta öğreticiler ile bir araya geldi. Kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünleri inceleyen Vali Şimşek, “Bu tür önemli kurslar, kadınlarımızın sosyalleşmesine ve ev ekonomisine katkı sağlıyor.” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile birlikte Kangal Cumhuriyet Ortaokulunu ziyaret etti. Sınıfları gezerek Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Yılmaz Şimşek, “Sınavda heyecan yapmayın. Konsantrasyonu iyi sağlayın. İnanıyorum ki emeğinizin karşılığını alacaksınız.” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek, ilçe ziyaretleri kapsamında Kangal Köpeği Yetiştirme Çiftliği’ni de ziyaret etti. Sivas’ın en önemli değerlerinden biri olan Kangal Köpeği ırkının korunduğunu ifade eden Vali Şimşek, ırkın gelecek kuşaklara aktarıldığını ifade etti.

 Yağdonduran Tüneli Ekim Ayında Hizmete Açılacak

Vali Yılmaz Şimşek, inşaat çalışmaları devam eden Sivas-Kangal karayolu üzerindeki Yağdonduran tünelinde incelemelerde bulundu.

Karayolları yetkililerinden tünelin son durumu hakkında bilgi alan Valimiz Şimşek, tünelde test sürüşü de gerçekleştirdi. Tünelin ekim ayında açılacağını ifade eden Vali Şimşek, “Yağdonduran tünelinden test sürücüsü gerçekleştirdik. Yüzde 85 oranında tamamlandı. Aydınlatma ve havalandırma çalışmaları sürüyor. İnşallah önümüzdeki ekim ayının başında bu tüneli hizmete açmış olacağız. Böylece vatandaşlarımız zorlu kış şartlarından etkilenmeden daha konforlu daha hızlı bir şekilde bu tünelden geçecekler. Yolda yaklaşık 1,5 kilometre kısalmış olacak. Ben şimdiden tüm Sivaslılara ve tüm ülkemize tünelimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Programlarda Vali Yılmaz Şimşek’e, Kangal Kaymakamı Onur Aytaç, Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile ilgili kurum müdürleri de eşlik etti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler