Yapı Denetim Firmaları İstişare Toplantısı Düzenlendi

 Yapı Denetim Firmaları İstişare Toplantısı Düzenlendi

Sanayi yatırımlarında inşa faaliyetlerinin önünü açmak için, yapı denetim firmaları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

STSO Başkanı Zeki Özdemir Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa Doğan, Demirağ OSB Müdürü Mustafa Beştepe ve yapı denetim firmalarının temsilcileri katıldı.

Başkan Zeki Özdemir Demirağ OSB’nin önemi üzerinde durarak “Demirağ ile ilgili bazı sıkıntılar gündeme gelmişti. Demirağ’ı çok önemsiyoruz, hepimize bu konuda görev düşüyor. İki yıl gibi kısa bir sürede %80 gibi bir doluluğa ulaşmış bölge biliyorsunuz, Türkiye’de tek. Gerek hemşerilerimiz gerekse dışarıdan gelen büyük yatırımcılar sanayi tesisi kurmak için buralara geldiler. Bu sebepten dolayı bizlerde onları hızla üretime nasıl geçiririz, ihracata nasıl katkıda bulunuruz, öngörülen istihdamları nasıl sağlarız onun derdine düşüyoruz.

Yapı denetim firmaları da dâhil olmak üzere hepimiz bu işin birer parçasıyız. Başta çevre ve şehircilik il müdürümüz ve OSB müdürümüz olmak üzere bu dertlerinizi dinlemek, sizin önerilerinizi bizim taleplerimizi bir araya getirerek nasıl çözüm oluştururuz maksadıyla sizlerle bir araya gelmek istedik” ifadelerine yer verdi.

Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nin parsel durumu ve tahsisleri hakkında bilgiler veren OSB Müdürü Mustafa Beştepe, yapı denetim için geçerli süreleri yönetmelik çerçevesinde anlattı.

İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Mustafa Doğan, Demirağ’ın önemine değinerek toplantıda konuşulan sorunları bakanlığa ileteceğini ekledi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler