Yapılandırma süresi bir ay uzatıldı

 Yapılandırma süresi bir ay uzatıldı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Birliği Başkanı Beşir Köksal, 7326 sayılı yapılandırmada sürenin bir ay daha uzatıldığını söyledi.

Sesob Başkanı Beşir Köksal, 31 Ağustos tarihinde sona eren borçların yeniden yapılandırma sürecinin 27 Ağustos  2021 tarihli ve 31581 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 4420 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması hakkında kanunda yer alan başvuru ve ilk taksit ödeme süresinin bir ay uzatıldığını ifade etti.

Pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan ve borçlarını ödemekte zorlanan esnaf ve sanatkarlar için bir aylık sürenin çok önemli olduğunu dile getiren Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, yapılandırmadan faydalanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızın başvuru süresini iyi değerlendirmesini, başvurularını bağlı bulundukları illerdeki ilgili kurumlara yapmalarını tavsiye etti.

Köksal, bu tür yapılandırmaların esnafa katkı sağlayacağını ve borçlarını ödemelerinde destek olacağına vurgu yaparak, esnaf ve sanatkarlara bol kazançlar diledi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler