Yarınlar Bahar Olsun

 Yarınlar Bahar Olsun

Sivas Valiliği himayelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen yaşlı, engelli, çocuk, kadın, şehit ve gazi ailelerinin sosyal yaşamına önemli katkılar sunacak “Yaren Projesi” düzenlenen toplantı ile tanıtıldı.

Yaşlı, engelli, yetim çocuk, kadın, gazi ve şehit ailelerinin sosyal yaşamına önemli katkılar sunacak “Yaren Projesi” hayata geçirilecek.

Sivas Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde, belediye ve çeşitli kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla hazırlanan projeler “Yaren Projesi” adı altında birleştirildi. Valilik Ek Bina Konferans Salonunda tanıtımı yapılan proje kapsamında kültür, sanat, eğitim, sağlık ve istihdam başta olmak üzere birçok etkinlikle kentteki yaşlı, engelli, yetim çocuk, kadın, gazi ve şehit ailelerinin daha çok sosyalleşmesi sağlanacak.

Yaren Projesinin tanıtım videosu ile başlayan programda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, proje hakkında bilgi verdi.

Programda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, projeyi hayata geçirdikleri için mutlu olduklarını belirtti.

– Her Alanda Önemli Konular Ele Alındı

Dezavantajlı gruplar için her alanda önemli konuların ele alındığını ifade eden Vali Şimşek, “Anadolu insanının misafirperverliğini ve yarenliğini yansıtan bu projemizde; engelli bireylerimize yönelik farkındalık oluşturan hizmetlerden, hipoterapi gibi sağlık etkinliklerine, dezavantajlı kadınlarımıza istihdam garantili kurslardan yaşlılarımıza yönelik hizmetlere, sosyal ve kültürel etkinliklerden çocukların içini ısıtacak projelere, öğrencilere yönelik çalışmalardan şehitlerimizin emanetlerine kadar hemen her alanda yaşamımızda önemli yer tutan konular ele alındı. Sanattan spora, sağlıktan eğitime, istihdamdan doğal yaşama, hayatın tüm alanlarını kapsayacak 21 proje buradaki program ile bugün başlıyor. İnanıyorum ki YAREN Projesi ile öngörmüş olduğumuz bu hedef kitlemize dokunacağız ve onların hayatına yeni bir renk ve heyecan katmış olacağız. İnşallah tüm bu çaba ve çalışmalarla Sivas’ın sosyal hizmet alanında markalaşmasını, örnek bir şehir olmasının da yolunu açmış olacağız.” dedi.

– YAREN, Güzelliklere Vesile Olsun

Hazırlanan projelerin şehirdeki manevi havayı artıracağını sözlerine ekleyen Vali Şimşek “Sivas insanı geçmişte olduğu gibi, günümüzde de her daim darda kalanın yanında yer almış, yardımseverlikte de ve hayırseverlikte kendine en önde yer bulmuştur. İşte hazırlanan bu projeler ile de Sivas gücüne güç katacak, şehirdeki manevi hava daha da artacak, benlik ve kimlik duygularımız, birlik ve beraberliğimiz daha da pekişecektir. Sosyal duyarlılık geliştirmeyi ve bunları içselleştirmeyi amaç edindiğimiz bu yolda hiç kuşkusuz empati duygumuz da gelişecek, bizi biz yapan değerler ile ahde vefa her dem hatırlanan unsurlar olacaktır. İnşallah bu projelerimizin devamı gelecek, şehrimizin hemen her alanında adından söz ettiren projelerle hep birlikte yarınlara imzalarımızı atacağımıza olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Valiliğimiz himayelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve ilgili kurumlarımızın da katkıları ile yürütülen YAREN Projesi’nin güzelliklere vesile olmasını diliyor, projede emeği geçen personellerimizi tebrik ediyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Program, hatıra fotoğrafının çekinmesi ile sona erdi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler