Yeni meclisin ilk konuğu Sivas valisi

 Yeni meclisin ilk konuğu Sivas valisi

Meclis Başkanı Osman Yıldırım, Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler aktardı. Yıldırım, “Odamızda 25 Meslek Komitesi ve 67 Meclis üyemiz var. Meclis üyelerimiz atamayla değil seçimlerle göreve geliyor. 67 Kişiden oluşan meclis, Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Başkanı ve Divanı seçiyor. Her konuda şeffaf ve hesap verebilir bir yapıya sahibiz. Geleneksel olarak meclis toplantılarımıza şehrimizin yöneticilerini konuk ediyoruz. Yeni meclisin ilk konuğu sizsiniz sayın valim. Katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

SİZLERİN DESTEĞİ OLMASA BİZ ORADA BU DERECEDE BAŞARILI OLAMAZDIK

Meclis üyelerine hitap eden Vali Yılmaz Şimşek, “Sivas TSO şehrimizin ekonomik hayıtına yön veren en önemli meslek kuruluşlarımızındın birisi. TSO ilimizin gelişmesinde, kalkınmasında lokomotif bir rol üstlenerek şehrimize önemli katkılar sunmaya devam etmektedir. Gerek fikirleriyle gerekse çalışmalarıyla şehrimize yön vermektedir. Deprem sürecinde devletimiz ilk günden beri üretim ve istihdamın kesintiye uğramaması için tüm önlemleri aldı. Bu süreçte sizlerde büyük gayret göstererek üretim ve tedarik zincirinin aksamaması için çok önemli hizmetler yaptınız. Koordinatör vali olarak deprem bölgesindeydim. Sizlerin gayretlerini, sizlerin desteklerini orada da hep hissettik ve gördük. Büyük bir fedakârlık içerisinde çalıştınız, bizlere destek oldunuz. Sivas’ın desteği ve sizlerin desteği olmasa biz orada bu derecede başarılı olamazdık” ifadelerini kullandı.

İLİMİZİN EKONOMİK VE SOSYAL OLARAK GELİŞMESİ İÇİN İKİ KONUYU ÇOK ÖNEMSİYORUZ.

Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir yapmış olduğu konuşmasında; “Valimizin meclis toplantımıza katılması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Sivas TSO olarak, ilimizin ekonomik ve sosyal olarak gelişmesi için iki konuyu çok önemsiyoruz. Birincisi yıllar sonra kavuştuğumuz YHT ile hem hizmet sektörü hem de bunun yanı sıra sanayisinin, eğitiminin ve sağlık sektörünün de gelişeceğine inanıyoruz. Bu konularda çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İkinci önemsediğimiz konuda, Sivas’ın sanayi anlamında gelişmesi. İstanbul’daki nüfusumuzun çok olması ve oranında deprem tehdidi altında olması münasebetiyle oralardaki hemşerilerimizin yatırım yapmak amaçlı Sivas’a gelebileceklerini ve bu konuda da çalışmalar yaptığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunun diğer bir sebebi de, sosyal ve ekonomik koşullar nedeniyle insanlar artık metropol şehirlerde yaşamak istemiyor. Sivaslı hemşerilerimizin, burada organik bağları olan insanlarımızın Sivas’a gelebileceklerini burada istihdama ve sanayiye katkı sunacakları düşüncesi içerisindeyiz. STSO olarak bu konuda da çalışmalarımız devam ediyor. Sayın valimize meclisimize katıldığı için tekrar teşekkür ediyorum. “Dedi.

Toplantının son bölümünde STSO meclis üyeleri dilek ve temennilerini Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’e ilettiler. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler