Yerli İmalatçılara destek olalım

 Yerli İmalatçılara destek olalım

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, yerli imalatçılara sahip çıkılmasını ve destek verilmesini talep etti.

Organize Sanayi Bölgesinde İŞGEM bünyesinde Oto Bakım ve Temizlik Ürünleri imalatı yapan Aypak Kimya ve Temizlik firmasını ziyaret eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil,   firma sahibi genç girişimci Taha ve Talha Taşpınarla bir süre sohbet ederek, imalat çeşitleri hakkında bilgi aldı.

3 yıl önce iki kardeş tarafından kurulan ve kısa sürede ürün çeşidini zenginleştirerek yurt içi ve yurt dışına imalat yapan Talha ve Taha kardeşleri tebrik eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta imalatı yapılan ürünlerin pazarlanması ve desteklenmesi konusunda uyarılarda bulunarak, yerli imalatçıların desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Sivas’ta farklı sektörlerde çeşitli imalat yapılarak yurt içi ve yurt dışında pazarlaması yapıldığını dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Genç yaşta iki kardeş birlikte işletme kurarak 80 çeşit oto bakım ve temizlik ürünleri imalatını yapıyorlar. Üç yıl içerisinde kendi imkanlarıyla bu aşamalara gelmişler. Gerek yaptığı imalat gerekse de istihdamı ile Sivas ekonomisine katkı sunan Taha ve Talha Taşpınar kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Sivas halkımızın ve sektördeki temsilcilerimizin de yerli imalat yapan esnaflarımıza destek olmaya ve ürün satışında katkı sağlamaya davet ediyorum “dedi.

Ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren işletme sahibi Taha Taşpınar, kardeşiyle birlikte 3 yıl önce kurdukları işletmelerinin her geçen gün üretim kapasitesini artırdıklarını, oto bakım, temizlik, antifriz, lastik parlatıcı, motor detay temizleyici başta olmak üzere 8 çeşit ürünün imalatını yaptıklarını vurgulayarak, pazarlama ağının her geçen gün dala da arttığını söyledi.

Taşpınar, yerli imalatçılara yönelik olarak yapmış olduğu ziyareti ve desteği için de ayrışa Sesob Başkanı Hakan Demirgil’e teşekkür etti. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler