Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi Yeni Sezona Hazır

 Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi Yeni Sezona Hazır

Sivas’ın prestij projesi olan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi, yeni sezonda misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, hafta sonunun ilk gününde; Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezine giderek tesisin mevcut durumu ve planlamaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

-Vali Şimşek, Sezona Hazırız

Alakart restaurant, suni karlama altyapısının kuvvetlendirilmesi, kayak malzemelerinin tedarik edileceği mağaza ile pistlerin genişletme ve uzatma çalışmalarının yapıldığını ifade eden Valimiz Şimşek, kayak merkezinde eksikliklerin tamamladığını dile getirdi.

-Bu Yıl Kar Voleybolu Etkinliğine Ev Sahipliği Yapacağız

“Türkiye’nin yıldızı yeni sezona hazır” ifadelerini kullanan Vali Şimşek, “İnşallah bu yıl daha iyi bir sezon bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl 400 bin ziyaretçimiz vardı. Bu yıl bu rakamı daha artırmayı hedefliyoruz. Tanıtıma yönelik çalışmalar kapsamında ise ulusal ve uluslararası alanda kar voleybolu etkinliğine ev sahipliği yapacağız.” dedi.  

Vali Şimşek, tesiste yoğun bir şekilde çalışan personellere de gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kayak merkezi ziyaretinin ardından Yakupoğlan köyüne geçen Vali Yılmaz Şimşek, vatandaşlarımızla bir araya geldi. Köy sakinleri ile bir süre sohbet eden Vali Şimşek, İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden 16 derslikli ortaokul inşaatında incelemelerde bulundu.

Vali Yılmaz Şimşek, Yakupoğlan köyü ziyaretinin ardından Yıldız Beldesine geçerek, Belde Belediye Başkanı Mustafa Öztürk ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaflarıda ziyaret eden Vali Şimşek, bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

Vali Yılmaz Şimşek, son ziyaretini Yıldız Beldesi’nde Akyıldız büyükbaş hayvan çiftliğine gerçekleştirdi. 200 büyükbaş hayvanın yer aldığı çiftliği gezen Vali Şimşek, işletme sahibi Gazi Akkaya’dan faaliyetleri hakkında bilgi alarak hayırlı kazançlar diledi. Haber foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler