Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezi En Etkin Şekilde Kullanılıyor

 Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezi En Etkin Şekilde Kullanılıyor

Sivas Valiliği, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ), İl Özel İdaresi, Buruciye AŞ ve Kültür AŞ arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında İl Özel İdaresine bağlı şirketler, işlettiği tesislerde SCÜ ile çeşitli eğitici, sosyal, sportif faaliyetleri birlikte yapacak.

Sivas Valiliği himayelerinde Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas İl Özel İdaresi, Buruciye AŞ ve Kültür AŞ arasında iş birliği protokolü imzalandı. Vali Ahmet Muammer Bey Salonunda düzenlenen protokole; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun, Kültür AŞ Koordinatörü Adem Kehci, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Serkan Hazar katıldı.

– Güçlü Bir İşbirliğini Hayata Geçiriyoruz

Protokol töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, özellikle son dönemde Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin şehirdeki kurum ve kuruluşlarla yaptığı işbirliği protokollerini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Üniversitelerin şehrin her konuda öncü kurumları olması gerektiğini belirten Vali Ayhan, “Ürettiği bilgiyi ve edindiği tecrübeyi kurumlarımızla paylaşarak şehrimizin çok boyutlu kalkınmasına destek olmasını çok önemsiyorum. Geçtiğimiz günlerde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile birer protokol imzaladık. Bugün de İl Özel İdaremiz, Buruciye AŞ ve Kültür AŞ ile üniversitemiz arasında bir işbirliği protokolü imzalıyoruz. İlimizin en önemli marka değerlerinden biri olan Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezimizde düzenlenecek olan sportif, sanatsal, sosyal ve kültürel organizasyonlar ile şehrin turizm potansiyeline katkı sağlamak, öğrencilerin, personelin bu tür organizasyonlar aracılığı ile mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla güçlü bir işbirliğini bu protokolle hayata geçireceğiz. Bu işbirliklerinin bilimsel konular başta olmak üzere, tüm alanlarda gelişerek devam etmesini ümit ediyor, protokolümüzün şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

– Üniversitelerarası Karda Voleybol Turnuvasına

Protokol kapsamında Şubat ayında Yıldızdağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinde, ‘Üniversitelerarası Karda Voleybol Turnuvası’ düzenleneceğini ifade eden Vali Ayhan, “Üniversitemiz, İl Özel İdaremiz, Buruciye AŞ ve Kültür AŞ arasında imzaladığımız protokolün ilk meyvesi olarak Yıldızdağı Kış Sporları Merkezimizde Üniversitelerarası Karda Voleybol Turnuvasına 26-27 Şubat tarihlerinde ev sahipliği yapacağız. Şuana kadar 13 üniversitemiz turnuvaya başvuru yapmış durumda. Sivas’ımızın yaz-kış fark etmeksizin bir spor şehri olduğunu göstermek adına da güzel bir organizasyon. Emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

– 2022 Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası

3-6 Mart tarihleri arasında ‘2022 Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonası’nın da yapılacağının bilgisini veren Vali Ayhan, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ayrıca Türkiye Voleybol Federasyonu ve Buruciye AŞ arasında imzalanan protokolle 2022 Kar Voleybolu Türkiye Şampiyonasını 3-6 Mart tarihlerinde ilimizde gerçekleştireceğimizin müjdesini de buradan paylaşmak istiyorum. Bu kapsamda kadın-erkek 16 takımı ilimizde misafir edeceğiz. İlimizin bu tip ulusal organizasyonları karşılayabilecek çok güçlü bir altyapısı var. Bu yeterliliğimizi ilimizin tanıtımı ve kalkınması noktasında kullanmada kararlıyız. Sivas, genç ve spor dostu bir şehirdir. Düzenlenecek her iki organizasyonun da ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

– Şehrimizin Tanıtımı İçin Çok Önemli

Yapılan protokolün hayırlı olmasını dileyen SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ise “Üniversiteler bir şehrin motoru. Şehri geliştirecek olan, bilgi birikimini paylaşacak olan en önemli merkezlerden birisi. Şimdiye kadar bu anlamda güzel çalışmalar yapıldı. Yıldızdağı Kış Sporları Turizm Merkezinde yapılacak olan çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şehrimizin tanıtımında önemli olduğu kadar öğrencilerimizin kendilerini yetiştirmelerinde de önemli bir faaliyet.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol Vali Salih Ayhan, SCÜ Rektörü Alim Yıldız, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun arasında imzalandı.

Benzer Haberler