25. Dönem İl Genel Meclisinin İlk Toplantıları Sona Erdi

 25. Dönem İl Genel Meclisinin İlk Toplantıları Sona Erdi

25. Dönem İl Genel Meclisi Başkanlığına seçilen Meclis Başkanı Mehmet Şarkışla başkanlığında gündem maddeleri görüşülerek karara bağladı.

 5 gün süren toplantıların ilk oturumunda Meclis Başkanlık Divanının seçimleri yapılarak, Meclis I. Başkan Vekilliğine Mustafa Yüzüak, Meclis II. Başkan Vekilliğine Fikri Pınarlı, Divan Katipliğine Ahmet Turan Yılmaz ve Abdullah Güngör 2 yıl süreyle görev yapmak üzere seçildi.

Meclis İhtisas Komisyonlarında görev yapmak üzere ise, Plan ve Bütçe Komisyonuna; Cabir Duman, Murat Başaran, Orhan Tamer, Nurettin Güven, Yüksel Tatar, Ahmet Turan Yılmaz, Yalçın Akkaya, İmar Ve Bayındırlık Komisyonuna; Mustafa Deveci, İlyas  Vahapoğlu, Musa Gazi, Zahit Doğan, Ömer Yeğin, Cafer Çongar, Nihat Güler, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna; Abdullah Güngör, Mustafa Yüzüak, Gazi Deveci, Mahmut Yılmaz, Ali Ekber Gündüz, Çevre ve Sağlık Komisyonuna; Şerif  Yürük, Mehmet Ali Kuşkaya, Ali Gülay, Nurettin Ateş, Yılmaz Dönmez, Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonuna; Hakan Eser, Ahmet Yağcı, Fikret Ulaş, Kayhan Kevek, Kemal Güngör, Gençlik ve Spor Komisyonuna; Nuh Bağlama, İsmail Çakır, Fikri Pınarlı, Tayfun Çelik, Şenol Yeşilyurt, Araştırma, İnceleme ve Hukuk Komisyonuna; Musa Gazi, Osman Kurak, Murat Atalay, İbrahim Oruçgüney, Mustafa Kemal Gürler Demirtaş, Sanayi Ticaret ve Turizm Komisyonuna; Yusuf Aygül, Mehmet Ali Kuşkaya, İrfan Aydın, İsa Yenidünya, Aytekin Gölpınar, görevlendirildi. 

  Encümen Üyeliği seçimleri ile birlikte, İl Özel İdaresinin üye olduğu çeşitli birliklerde İl Genel Meclisini ve ilimizi temsil etmek üzere Cabir Duman, Hakan Eser ve Nuh Bağlama görevlendirildi.
  İl Genel Meclisi 6 Mayıs Pazartesi günü yeniden toplanmak üzere dilek ve temenniler bölümün ardından sona erdi. Haber: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler