Başkan Korkmaz; TBMM’nin kurulması ve var olması büyük Türk Millet’imiz için bir umut, Türk düşmanları için ise bir hüsranın adı olmuştur

 Başkan Korkmaz; TBMM’nin kurulması ve var olması büyük Türk Millet’imiz için bir umut, Türk düşmanları için ise bir hüsranın adı olmuştur

MHP Divriği İlçe Başkanı H.Ali KORKMAZ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 101. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Başkan Korkmaz açıklamasında “Emperyalist güçlerin bir araya gelerek paylaşmayı umdukları koca bir imparatorluktan, yeniden doğacak olan yeni bir Türk Devletinin müjdesi, bundan tam 101 yıl önce TBMM’nin kuruluşu ile tüm dünyaya duyurulmuştur.

Başbuğumuz M.Kemal Atatürk ve milli mücadelemizin büyük kahramanlarının TBMM’ni ilanı ile,bir kaç yıl sonra kurulacak olan yeni Türk Devlet’imiz olan Türkiye Cumhuriyet’imizin temelleri atılmış, bugünkü sınırlarımızın çizilmesi ile sonuçlanacak bir kahramanlık destanının da işareti verilmiştir.
Böylelikle;


TBMM’nin kurulması ve var olması büyük Türk Millet’imiz için bir umut, Türk düşmanları için ise bir hüsranın adı olmuştur…

Vatanımızın işgal altında olduğu, silah tehdidinin sürdüğü bir dönemde kurulan bu kahraman meclis ile kahraman ecdadımız, milli birlik ve beraberliğin, beraber mücadelenin ve ortak aklın silahtan ve savaştan da önemli olduğunu vurgulamıştır.

İşte bu gün, bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, egemenlik kaynağının ilan edildiği tarihî bir gün iken, diğer taraftan yarının büyükleri olacak yani geleceğimizin teminatı çocuklarımız için bir kutlu şenliktir.

Başbuğumuz M.Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu günü çocuklara bayram olarak armağan etmesi, elbette ki çocuklara olan sevgisinin ve güveninin neticesidir. 
Fakat, bunun yanı sıra Başbuğumuzun çocuklarımıza büyük ve güçlü bir görevin yüklendiğinin de en önemli bir göstergesidir.
Çocuklarımızın bu sorumluluğun şuuru içinde güzel yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız ve güvenimiz sonsuzdur.

Başbuğumuz ulu önder M.Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram, çağdaş yorumuyla artık dünya çocukları arasında da sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve bütün insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına Türkiye merkezli bir katkıda bulunmaktadır.
Bu vesile ile;
MHP Divriği İlçe Başkanlığı olarak, 101 yıl önce bu kutsal vatanı ve Meclis’i bizlere emanet eden Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü, dâvâ arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, başta onurlu geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere, bayramın aziz milletimize ve çocuklarımıza kutlu olmasını diliyoruz…” dedi. Haber: Tülay ÇAKMAK

Benzer Haberler