Bayramınız Kemerli Olsun

 Bayramınız Kemerli Olsun

Vali Şimşek “Vatandaşlarımızın güven içerisinde, huzur içerisinde kazasız belasız sevdiklerine kavuşabilmeleri için ve bayramı rahat geçirebilmeleri için gerekli tedbirlerimizi gerek yollarımızda gerekse ilimiz genelinde almış durumdayız.” dedi.

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Kurban Bayramı dolayısıyla Ankara Yolu Polis Uygulama Noktasını ziyaret etti. Uygulama noktasında görevli personelin bayramını kutlayan Vali Şimşek, durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takmaları konusunda uyarılarda bulunarak bayramlarını kutladı.

Burada açıklamalarda bulunan Vali Şimşek, vatandaşların bayramı rahat geçirebilmeleri için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ifade ederek

“Öncelikle tüm hemşerilerimin, tüm vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyorum. Kurban Bayramının başta ülkemize, milletimize, ilimize ve tüm İslam alemine barış, huzur, mutluluk ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Bayram süresinin 9 güne çıkması nedeniyle bayramda yollarımızda da büyük bir yoğunluk var. Bizlerde vatandaşlarımızın güven içerisinde, huzur içerisinde kazasız belasız sevdiklerine kavuşabilmeleri için ve bayramı rahat geçirebilmeleri için gerekli tedbirlerimizi gerek yollarımızda gerekse ilimiz genelinde almış durumdayız.” ifadelerini kullandı.

– Tüm Tedbirlerimizi Aldık

Emniyet ve jandarma personelinin bayram süresince görevinin başında olacağını belirten Vali Şimşek, “Bayram süresince alınan önlemlerin uygulanması, güvenliğimizin ve huzurumuzun temini için Kurban Bayramı süresince, Emniyet Müdürlüğümüzün 426 asayiş ekibindeki 343 personelimiz, 337 trafik ekibindeki 627 personelimiz olmak üzere toplamda 763 ekip 2.970 personelimiz gün boyunca milletimizin emrinde olacaktır. Yine Jandarma Komutanlığımızın ise 1021 asayiş ekibindeki 4.836 personelimiz, 166 trafik ekibindeki 332 personelimiz olmak üzere toplamda 1.187 ekip 5.168 personelimiz gün boyunca halkımıza hizmet verecektir. Bayram süresince hem emniyet hem de jandarma personelimiz görevlerini ifa edecekler.” dedi.

– Bayramınız Kemerli Olsun

Sürücülere kemer takmaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bizler de zaman zaman uygulama noktalarına gelerek görev yapan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz ve vatandaşlarımızla da temas ederek onların da bayramlarını kutluyoruz. Onlara trafik kurallarını hatırlatıyoruz. Özellikle kemer takma konusunda sürücülerimizi ikaz ediyoruz. Bu bayramda sloganımız ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ şeklindedir. Kemer takmak gerçekten çok önemli. Tüm sürücülerimize buradan mutlaka kemerlerini takmalarını hız yapmamalarını tüm trafik kurallarına uymalarını rica ediyorum. Bizim ikazlarımızı da dikkate aldıkları ve uydukları için tüm sürücülerimize teşekkür ediyorum. Kendilerine tüm vatandaşlarımıza tüm sürücülerimize kazasız belasız bir bayram diliyor tekrar tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum.”

Benzer Haberler