Hacca Giden Vatandaşlar Dualarla Uğurlandı

 Hacca Giden Vatandaşlar Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla kutsal topraklara gidecek hacı adayları, Sivas Şehirler Arası Otobüs Terminali’nden dualar ve mutluluk gözyaşlarıyla uğurlandı.

2 yıllık Covid-19 salgınının ardından hac farizasını yerine getirmek üzere Sivas’tan yola çıkan 150 kişilik hac kafilesi, bugün Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan kutsal topraklara hareket etti.

Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlama töreninde konuşan Sivas Müftüsü Remzi Pehlivan kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını tebrik ederek, ibadetlerinin kabul edilmesini diledi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Covid-19 salgınının hac ibadetini de etkilediğini belirterek, “Dünyanın normale dönmesiyle bu ibadeti yapmak isteyen hemşerilerimizi kutsal topraklara uğurluyoruz. Rabbim sağlıklı şekilde gidip gelmeyi nasip eylesin. Bütün hacı adaylarımızdan dua bekliyoruz.”

– Vali Şimşek: Ülkemize ve Milletimize Dua Etmeyi Unutmayın

Vatandaşları kutsal topraklara uğurlamanın heyecanını yaşadıklarını belirten Sivas Valisi Yılmaz Şimşek ise şunları söyledi:

“Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah ibadetinizi kabul etsin. Hac ibadeti gerek dinimizde gerekse kültürümüzde çok önemli bir ibadettir. İslam’ın şartlarından olan bu ibadet ile kutsal yerleri göreceksiniz. Orada ibadet etmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşayacaksınız. Orada dua ederken ülkemize, milletimize ve bizlere de dua etmeyi unutmayın. İnşallah sağ salim hac ibadetinizi yaparak ailelerinize kavuştursun. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.”

Hacı adayları konuşmaların ardından aileleri ile vedalaşarak dualar eşliğinde, kutsal topraklara doğru yola çıktı.Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler