Meslek Liseleri 123 Kalem Ürünü Sağlık Müdürlüğü İçin Üretecek

 Meslek Liseleri 123 Kalem Ürünü Sağlık Müdürlüğü İçin Üretecek

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Salonunda imzalanan protokol ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu 123 kalem ürün, meslek liseleri tarafından üretilecek.

Programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, protokolün eğitim, üretim, istihdam, işbirliği alanlarına katkı sağlayacağını söyledi. Vali Ayhan, “Meslek liselerimiz uygulamalı eğitimlerin yanında yaptığı üretimlerle doğrudan piyasanın da içerisinde yer almaktadır. Covid-19 Salgını döneminde gerek maske gerekse dezenfektan vb. malzemelerle önemli üretimler gerçekleştiren okullarımız, bu dönemde de aldıkları eğitimi uygulama ile birleştirerek üretime katkı sağlayacaklar” dedi.

Protokolün özel sektörü etkilemeyeceğini de ifade eden Vali Salih Ayhan, “İşbirliği protokolü içerisinde yer alan kalemler, meslek liselerimizce düşük maliyetle üretilecek malzemelerdir. İlimizde temin edilemeyecek kalemleri okullarımızda üreteceğiz. 34 meslek lisemiz fabrika gibi çalışıyor. 2021 yılı ciroları 10 Milyon TL’nin üzerindedir. İnşallah 2022 yılında bu rakamı 2 katına çıkaracağız” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan da Sivas’ta bulunan sektörlerin ihtiyaçlarını giderecek bazda ve çeşitlilikte alan dalları açarak hem Sivas’a katkı hem de öğrencilere kazanım sağlamayı amaç edindiklerini ifade etti. Aslan, “Bu işbirliği ile öğrencilerimiz de ülkemiz de Sivas’ta kazanacak. Şehrimizin imkânları kullanılıp ekonomik olarak da şehrimize katkı sağlayacak” dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Moğulkoç ise Covid-19 salgını süresince önemli desteklerde bulunan okullara teşekkür etti. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bazı kalemleri temin etmekte zorluk çektiklerini anımsatan Dr. Moğulkoç, “Sektörün ihtiyaçları artık ilimizde üretime geçiyor. Katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol; Vali Salih Ayhan riyasetinde, İl Sağlık Müdürü Selçuk Moğulkoç ve İl Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan arasında imzalandı. Haber Foto: Sivas Valiliği 

Benzer Haberler