MHP Milletvekili Özyürek esnaf temsilcileriyle buluştu

 MHP Milletvekili Özyürek esnaf temsilcileriyle buluştu

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığını tarafından düzenlenen esnaf buluşmaları devam ediyor Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ve parti teşkilatı mensupları esanf teşkilatı ile buluştu

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği salonunda gerçekleştirilen toplantıya MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, İl Başkanı Hakan Uygun,  Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, İlçe Başkanı Turan Gazi Yalçındağ, partinin İl Genel ve Belediye Meclis Üyesi adayları, oda başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile partinin temsilcileri katıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak siyasi partilerin adayları ile bir araya geldiklerini ifade ederek, bu toplantıda da MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’i misafir ettiklerini söyledi. Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’i esnaf teşkilatı mensupları ile bir araya getirerek görüş alışverişinde bulunduklarını vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf ve Sanatkarlarımız zor bir dönemden geçiyor. Pandemi sürecinin ardından Rusya-Ukrayna savaşı, 11 ilimizde meydana gelen deprem ve piyasa yaşanan gelişmeler küçük esnafımızı çok etkiledi, iş yapamaz hale geldik ve sermayemiz tükendi.  Bağkur primlerinin artması, akaryakıta gelen zamlar ve diğer giderlerin de sürekli artış göstermesi esnafı mağdur etti. Buna rağmen ahiler olarak her zaman devletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Ahmet Özyürek’in her zaman esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğini, esnafın sorunlarını mecliste gündeme getirdiğini vurgulayan Sesob Başkanı Demirgil, özellikle vakıf kiracısı esnafların sorunlarını meclise taşıdığı için birkez daha teşekkür etti.

İl Başkanı Hakan Uygun’un selamlama konuşmasının ardından kürsüye gelen Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas’ın gelişmesi, kalkınması, istihdam alması, yeni yatırımların yapılması için tüm imkanları seferler ettiklerini belirterek, “Milletvekili seçildiğimiz günden itibaren her zaman derdimiz Sivas olmuştur. Memleketimizin Tarım ve Hayvancılığını ön plana çıkaracağız. Yatırımı ve sanayileşmeyi artıracağız. Turizmi ön plana çıkaracağız. Sivas’taki tüm sanayi bölgelerinin 6. Bölge teşvikleri kapsamına alınması için gayret göstereceğiz.  Sivas’ın büyümesi, gelişmesi ve hak ettiği yere gelmesi için çalışacağız “ifadelerine yer verdi

Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, toplantıya katılan oda başkanlarının sorularını da cevaplandırdı.  Haber: G. ÖZAT

Benzer Haberler