“Türkiye Gençleri, Kendilerine Tanınan Spor İmkanlarını Değerlendirerek Her Alanda Başarılı Oluyor”

 “Türkiye Gençleri, Kendilerine Tanınan Spor İmkanlarını Değerlendirerek Her Alanda Başarılı Oluyor”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türk gençlerinin kendilerine tanınan spor imkanlarıyla her alanda başarılı olduğunu ve Türkiye’nin başarılı bir spor ülkesi olmasını istediklerini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Burhan Felek Spor Kompleksi’nde düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yaz Spor Okulları’nın açılışı törenine katıldı. 

Bakan Bak burada yaptığı konuşmada ‘’Türkiye gençleri, kendilerine tanınan spor imkanlarını değerlendirerek her alanda başarılı oluyor. Bir spor ülkesi olmak istiyoruz. Bu tesisler ve yapılaşmayla olimpiyatlarda daha başarılı olmak istiyoruz. İstiklal Marşı’mızı dinletmek, milletimize bu gururu yaşatmak istiyoruz” dedi.

Yaz spor okullarına katılan öğrencilerin, bayrak ve ilçe isimlerinin yer aldığı tabelalarla kortej yürüyüşünün gerçekleştiği törende Bakan Bak, ‘’Türkiye’nin son yıllarda yaptığı tesislerle, spora yaptığı yatırımlarla Avrupa ve dünyanın en önemli spor ülkesi haline geldiğini belirterek, bu başarıda öncülük yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

“Tarihimizde ilk defa ABD’yi de yendik”

Okulların kapandığını ve yaz dönemini sporla geçirmek gerektiğini aktaran Bakan Bak, törende bulunan milli güreşçi Yasemin Adar, 19 Yaş Altı Erkek Milli Basketbol Takımı oyuncuları ve antrenörleri, bu sene çeşitli şampiyonalarda madalya kazanan sporcular ile 2 Kıta 1 Şampiyon organizasyonunda 6 branşta derece elde eden gençlere alkış istedi.

Dünya çapında başarı kazanmış Türk sporcularla gurur duyduklarını dile getiren Bakan Bak, “19 Yaş Altı Basketbol Milli Takımımız, ABD’yi yenerek dünya üçüncüsü oldu. Tarihimizde ilk defa ABD’yi de yendik. Türkiye gençleri, kendilerine tanınan spor imkanlarını değerlendirerek her alanda başarılı oluyor. Antrenörler burada, yöneticiler burada. Gençlere sporun güzel yönlerini anlatsınlar. Rica ediyorum, çocuklarımıza sporun güzel taraflarını öğrenmeleri için fırsat tanıyın, onlarla ilgilenin.” diye konuştu.

Yaz okullarının önemine değinen Bakan Osman Aşkın Bak, şunları kaydetti:

“Gençler, yeni arkadaşlar edineceksiniz. Güzel basketbol, voleybol oynayacaksınız. Karate, boks, atletizm yapacaksınız. Dolayısıyla eğleneceksiniz, güzel anılarla ayrılacaksınız. Türkiye’nin dört bir yanında spor okullarını başlattık. Bir spor ülkesi olmak istiyoruz. Bu tesisler ve yapılaşmayla olimpiyatlarda daha başarılı olmak istiyoruz. İstiklal Marşı’mızı dinletmek, milletimize bu gururu yaşatmak istiyoruz. Milletimizi, ülkemizi, gençlerimizi seviyoruz ve onlara güveniyoruz. Gelişen, büyüyen, güçlü Türkiye istiyoruz. İşte gençler burada. Onları alkışlıyorum. Bakanlık çalışanlarına, antrenörlere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Çocuklar, yaz boyunca hoplayın, zıplayın, oynayın, coşun. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum. Bu iyi bir başlangıç olsun. Sizleri çok seviyoruz.”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in hazır bulunduğu törene, milli güreşçi Yasemin Adar ve FIBA Dünya Kupası’nda üçüncü olan 19 Yaş Altı Erkek Milli Basketbol Takımı oyuncuları da katılım sağladı.

Bakan Bak ve beraberindekiler, daha sonra milli sporcularla sahnede hatıra fotoğrafı çektirdi. Haber Foto: Gençlik ve Spor bakanlığı

Benzer Haberler