Vali Ayhan ve Başkan Bilgin Çocukların Karne Heyecanına Ortak Oldu

 Vali Ayhan ve Başkan Bilgin Çocukların Karne Heyecanına Ortak Oldu

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yarıyıl tatilinin gelmesi ile birlikte öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Vali Aydın Güçlü İlkokulunu ziyaret eden Vali Ayhan ve Başkan Bilgin, ilk olarak okumayı öğrenen öğrencilere madalyalarını takdim etti.


Öğrencilere karne dağıtımı sonrası çeşitli hediyeler de veren Vali Ayhan ve Başkan Bilgin, evde eğitim alan özel gereksinimli Müberra Ateşalp’a da karnesini arkadaşlarının yanında vererek başarı dileğinde bulundu.


115 Bin 869 Öğrenci Karne Aldı
Okulda öğrencilere seslenen Vali Salih Ayhan, bugün 115 bin 411 öğrencinin karne heyecanı yaşayacağını vurgulayarak, ilk defa karne alacak, yani ilkokul 1.sınıfta karne ile tanışacak öğrenci sayısının ise 9 bin 294 olduğunu söyledi.


Tatiliniz Yüreğinize İyi Gelsin
Salgın sürecinde uzun süre kapalı kalan okulların eylül ayından itibaren açıldığını hatırlatan Vali Ayhan, “Sizlere özellikle çok teşekkür ediyorum. Eğitim öğretimin ilk döneminde maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfi harfine uydunuz. Bu davranışlarınız sayesinde eğitim ve öğretim kesintisiz devam etti. Bugün yarıyıl tatiline giriyorsunuz. Karneleriniz nasıl olursa olsun ben hepinizin başarılı bir dönem geçirdiğine inanıyorum.  Yarıyıl tatilini hem dinlenerek hem de eğlenerek geçirmeyi ihmal etmeyin. Bol bol kitap okuyun. Doğaya çıkın, sokak hayvanlarını besleyin, bir hayvanı okşayın, sevdiklerinizle vakit geçirin, şarkılar dinleyip dans edin, şiir okuyun, güzel bir resme bakın. Bu tatilde yaşamın tüm güzelliklerinden faydalanın. Tatiliniz yüreğinize iyi gelsin. Tatil sonrasında hepinizi dinlenmiş, yenilemiş, sağlıklı, öğrenmeye istekli bir şekilde görmeyi umuyorum” ifadelerini kullandı.


Velilere de seslenen Vali Ayhan, “Ellerinde tuttukları karnelerin, sadece çocuğunuzu değil, etraflarındaki büyükleri de yansıttığını ve ödüllerinizin de eleştirilerinizin de çocuklarınızın kişilik gelişiminde olumlu, olumsuz pek çok etkisi olduğunu unutmayın. Bugün onların bizim için en değerli varlıklar olduklarını onlara hissettirmeniz, çok önemli. Bu duygularınızı dile getirmek hususunda cömert davranacağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.


“Her öğrenci bir sınav kâğıdından, işaretlediği bir optik formdan, sınav sonucundan, en nihayetinde aldığı karnesinden çok daha fazlasıdır” diyen Vali Ayhan, “Büyük bir özveriyle, bir dönemi üretken ve başarılı bir performans sergileyerek tamamladınız. Sadece öğreten değil, aynı zamanda öğrenen ve gelişen bireyler oldunuz. Emekleriniz ve gayretleriniz için hepinize yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Okulunuza Dinlenmiş Bir Şekilde Gelin
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise yarıyıl tatilinde öğrencilerin 4 ayın yorgunluğunu atacağını söyledi. “Tatilde bol bol oyun oynamayı ve dinlenmeyi ihmal etmeyin” diyen Başkan Bilgin, “Biz idareciler sizlerin daha iyi bir eğitim alabilmeniz için gayret gösteriyoruz. Sizleri seviyoruz ve sizlere güveniyoruz. İnşallah öğretmenlerimizin ışığında devletimize ve milletimize iyi bir fert olarak yetişeceksiniz. Tatilde kitap okuyup, dinlenin ve dinlenmiş bir şekilde ikinci döneme başlayın. İdarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize fedakârlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Programda Vali Ayhan ve Başkan Bilgin okul idarecileri ve öğretmenlerle de bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.


Köydeki Çocuklar Karnesini Vali Salih Ayhan’dan Aldı
Vali Salih Ayhan merkeze bağlı Durdulu köyünü de ziyaret ederek, Durdulu İlkokulu ve Ortaokulunda da çocuklara karnelerini dağıttı.
 
Kırsalda eğitimin meşakkatli ama keyifli olduğunu anımsatan Vali Ayhan, “Ben de köyde okudum. Sizlerin de güzel görevlerde bulunacağınıza inanıyor, başarılılar diliyorum” dedi. Çocuklara hediyeler veren Vali Ayhan, taşımalı eğitim alan çocuklarla birlikte öğle yemeğini yedikten sonra okul öğretmenleri ile de bir süre görüştü. Cuma namazı sonrası köy halkı ile de sohbet eden Vali Salih Ayhan, kendisine iletilen taleplerinde takipçisi olacağını ifade etti.

Benzer Haberler