Zorlu Eğitimi Tamamlayan Yunus Polisleri Mezun Oldu

 Zorlu Eğitimi Tamamlayan Yunus Polisleri Mezun Oldu

Motosikletli ‘Yunus’ polis timlerinin 10’uncu dönem eğitimini başarıyla bitiren 5’i kadın, 45 erkek personel mezun oldu. Mezuniyet töreninde akrobatik hareketler yapan polislerin gösterisi ilgi gördü.

 Motosikletli ‘Yunus’ polis timlerinin Diyarbakır’da 10’uncu dönem eğitimini başarıyla bitiren, 5’i kadın, 45 personel için tören düzenlendi. Kayapınar ilçesindeki törene İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve yardımcıları ile mezun polisler ve yakınları katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 ‘Yunus’ların motosikletleriyle yaptıkları akrobatik hareketler izleyenlerden alkış aldı. Yunus Marşı’nın okunduğu törende polislere sertifikaları verilerek, hatıra fotoğrafı çekildi. Eğitim alan polislerin Tunceli, Bingöl, Elazığ ve Diyarbakır’da görev yapacağı öğrenildi. Törende ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus polisleri tarafından zeybek oynandı. Büyük beğeni toplayan oyunun ardından bir polis memuru açtıkları Türk bayrağını öperek İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya’ya teslim etti. Haber: E. SÖNMEZ

Benzer Haberler