Başkan Çetindağ; “Çiftçimiz alımlardan memnun”

 Başkan Çetindağ; “Çiftçimiz alımlardan memnun”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve yönetim kurulu üyeleri TMO Sivas Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Ürettiği hububatı TMO’ya satmak için gelen çiftçilerle bir araya gelen Çetindağ,  “Şu anda TMO’da yoğun bir talep var. Çiftçimiz de bu alımlardan memnun. Cumhurbaşkanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza ve ilgili kurumlara teşekkür ediyorum. TMO randevu sistemiyle çalışıyor. Buradan çiftçilerimize sesleniyorum; randevu almadan kesinlikle gelmesinler” dedi.

Hububat hasadının devam ettiği Sivas’ta çiftçiler tonlarca hububatı Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Sivas Şube Müdürlüğüne satmaya devam ediyor.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; yönetim kurulu üyeleriyle birlikte TMO Sivas Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.

Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız’ın da bulunduğu ziyarette TMO Sivas Başmüdürü Ercan Bakırtaş hububat alımlarına ilişkin Çetindağ ve yönetim kurulu üyelerine bilgi verdi.

Daha sonra ürettiği hububatı TMO’ya satmak için gelen çiftçilerle bir araya gelen Çetindağ, TMO tarafından sert ekmeklik buğdaya bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapılacağını, arpa alım fiyatına ise ton başına 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olmak üzere toplamda 6 bin lira ödeme yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

ÇİFTÇİMİZ ALIMLARDAN MEMNUN

Çetindağ; “Sivas’ımızda buğday hasadı başladı. Şu anda gördüğünüz gibi buğday, arpa ve tritikalede mükemmel bir TMO’ya satış var. Şu anda alış merkezindeyiz. Ben buradan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza bu fiyatları açıklamasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Şu anda TMO’da yoğun bir talep var. Çiftçimiz de bu alımlardan memnun. Cumhurbaşkanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza ve ilgili kurumlara teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZ RANDEVU ALMADAN KESİNLİKLE GELMESİN

TMO Sivas Şube Müdürlüğü’nün günlük 500 ton alım yaptığını söyleyen Çetindağ;  “Bu da Sivas için büyük bir rakam. Randevu sistemiyle çalışıyor. Mükemmel bir çalışma var. Bunun altyapılarını kurmaları dolayısıyla TMO Başmüdürümüze teşekkür ediyorum. Çiftçimiz kesinlikle mağdur olmayacak. Günlük 500 ton alım var. Buradan çiftçilerimize sesleniyorum; randevu almadan kesinlikle gelmesinler. Randevularını aldıktan sonra gelsinler, sıraya girsinler ve aynı gün buğdayını versinler. Kısa sürede de hesaplarına ücretleri yatmış olacak” diye konuştu.

GÜBRE FİYATLARINA MÜDAHALE EDİLMELİ

Çiftçilerin mesai mefhumu gözetmeksizin üretime devam ettiğinin altını çizen Çetindağ, “Biliyorsunuz ülkemizi dış güçlere muhtaç etmemek için çiftçimiz gece gündüz üretiyor. Bu sene alımlarımız çok iyi ama 2 ay sonra ekim ayımız var. Burada da gübreye destek verilirse bizim çiftçimiz her tarafı ekecek, ülkemizi dış güçlere muhtaç etmeyecek. Özellikle tohum zamanı geldiği zaman Cumhurbaşkanımızdan gübre fiyatlarına müdahale etmesini istiyoruz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin” değerlendirmesinde bulundu.

ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür eden çiftçi  Sururi Tecer ise “Bu sene çiftçiye iyi bir güzellik yaptı. Allah devletimize zeval vermesin. Sivas Ziraat Odası Başkanımıza ve Ofis Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi. 

Kahyalı Köyü’nde çiftçilik yapan ve ürettiği hububatı TMO’ya satan İsmail Kuzucu ise “Memnunuz, Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Fiyatları önceden açıkladığı için biz önümüzü görüyoruz. Şu anda gübre fiyatları yükseliyor. 15 gün önce sordum 795 liraydı, şu an 860 liraya çıkmış. Buna bir sabitleme olursa veya indirime gidilirse daha da güzel olur. Şu anda TMO’nun alımlarından da memnunuz. Bin lira destek veriyor. Bazı buğdaylar belki piyasa ile aynı olabilir ama burada bin lira desteğin bizim için çok büyük önemi var. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler